Magazynowanie

W ramach poszerzonej logistyki transportowej nasza firm świadczy usługi magazynowania towarów. Nie tylko zajmujemy się ich przewozem, ale również mamy możliwość udostępnienia klientom przestrzeni magazynowej. Nasze powierzchnie magazynowe zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie głównej arterii komunikacyjnej miasta przy wjeździe do dzielnicy Fordon od strony centrum miasta. Dogodny dojazd jest również od strony Torunia drogą nr 80. Magazyn jest zabezpieczony systemem elektronicznym, CCTV oraz posiada wysokie ubezpieczenie. Osoby nadzorujące prace magazynu mają pełną kontrolę nad jego funkcjonowaniem i nad składowanym towarem na każdym etapie, od przyjęcia do wydania z magazynu. Dzięki naszej doświadczonej kadrze jesteśmy w stanie świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie.

1. Przyjmowanie na magazyn

 • Weryfikacja dokumentacji – dbamy o poprawne wypełnianie i dostarczanie dokumentacji, która jest dostępna dla naszych klientów w każdej chwili. Jest to o tyle ważne, że aż 70% obsługiwanych dostaw jest z zagranicy.
 • Rozładunki odbywają się pod stałym nadzorem kierownictwa Transbyd oraz pod stałym nadzorem kamer systemu CCTV. Na życzenie klienta wykonujemy nagrania i zdjęcia z tego etapu.
 • Przyjęcie i kontrola stanu fizycznego towaru. Sporządzanie raportów jakościowych i ilościowych. Na życzenie klienta dokonujemy szczegółowej inspekcji towaru (mierzymy i ważymy palety, liczymy kartony na paletach, sprawdzamy liczbę sztuk produktu w kartonach). Bierzemy pod uwagę, czy produkty posiadają wymagane przez klienta znaki, opisy, naklejki itd.
 • Sortowanie towaru i skanowanie kodów kreskowych – jest to część procesu przyjęcia towaru wykonywana zgodnie ze zleceniem.
 • Przygotowanie towaru do składowania – odpowiednie zabezpieczenie go do składowania na regałach magazynowych.

2. Składowanie

 • Składowanie towaru zgodnie z wymogami – przywiązujemy dużą uwagę do składowania towaru i wymogów z tym związanych, biorąc pod uwagę sugestie klienta oraz indywidualne właściwości towaru.
 • Okresowa kontrola i raportowanie stanów – jesteśmy w stanie na życzenie klienta w każdej chwili przesłać, udostępnić wszelkie informacje na temat towaru znajdującego się w magazynie Transbyd. Na zlecenie wykonujemy również inwentaryzacje okresowe produktów magazynowanych w Transbyd.
 • Oferujemy usługę magazynowania krótkoterminowego oraz długoterminowego wszelkich produktów. Obsługujemy klientów indywidualnych i firmy.

3. Kompletacja

 • Kompletowanie zamówień – jako magazyn logistyczny przygotowujemy wysyłki drobnicowe krajowe i zagraniczne.
 • Przygotowanie dokumentów transportowych– ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie dokumentów zarówno w transporcie krajowym, jak i zagranicznym. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i stabilnej kadrze robimy to na wysokim poziomie.
 • Przygotowywanie ładunków w sposób pozwalający na przewóz ładunku bez ryzyka jego uszkodzenia – za każdym razem zwracamy uwagę, czy towar przygotowany do transportu jest odpowiednio zabezpieczony. Załadunek na samochód odbywa się pod naszą kontrolą. Wykonujemy dokumentacje zdjęciowe załadowanego towaru, aby wyeliminować wszelkie nieporozumienia z tym związane.
 • Na życzenie klienta, oznaczamy partie towaru etykietami, według wzorów wcześniej przez niego zaakceptowanych.

4. Wydawanie / Transport

 • Weryfikacja specyfiki wydawanego towaru – zgodnie z przesłanym zleceniem, odpowiednio zabezpieczamy towar, wykonujemy dokumentację zdjęciową i informujemy klienta o zakończeniu procesu załadunku.
 • Załadunek towaru na środek transportu – dbamy o to, aby towar na samochodzie był umieszczany w sposób bezpieczny, zależny od właściwości produktów. Zwracamy również uwagę na to, czy kierowcy w odpowiedni sposób zabezpieczają ładunek przed jego uszkodzeniem.